fbpx

#76 Epp Kärsin: “Jumalad unustasid õpetada kuidas seksida nagu jumalad.”

Sissejuhatus Epp Kärsinist

Meie tänane partner on Epp Kärsin. Epp Kärsin on viimase paari aasta kõige meeldejäävam inimene, kes on meedia pilgu alla sattunud. Teda justkui armastatakse ja jumaldatakse, teisalt aga on kohti kuhu teda üldse rääkima ei lasta, tänu sellele mida ta tänasel päeval teeb, üritades tõsta teadlikust seksuaalsuse tervisest ja suhetest.

Eppu on huvitanud juba lapsepõlves seksuaalsed teemad, ometi muid koole on Epp läbinud palju, tähtsaim neist TÜ Kehateadus osakond, kust on ta saanud aluse seksuaalalusele, anatoomiale ja füsioloogiale, lisaks on Epp õppinud Hiina meditsiini ja tantrakunsti. Epp on siiralt aus, räägib siiralt ja ausalt, ilma häbitundeta. Seksuaaltervist teades, annab see võime teha õigeid valikuid tänases maailmas. Epp koolitab yoni ja lingam massaasi kursustel. Epu juurde ei saa minna nn füüsilistele koolitustele, vaid teoreetilistele.

Saates võtame äärmiselt ausalt ette teemad nagu seks, suhted ja nende paremaks muutmine läbi seksuaalteadlikkuse; enda teekonna leidmine ja sellel püsimine; tingimusteta armastus; yoni ja lingam massaažist ja sellest, kuidas jumalate moodi seksida.

👇Memo ja head mõtted saatest👇

“Ma ei mõista hukka kui keegi seda teeb, minu maailmas aga käib see teistmoodi. Minu maailmas olen ühe mehe pärast ja mees on minu päralt. Armastus on väga võimas energia ja kui jagada seda puhtalt, on see väga ilus. On olnud kurbi kogemusi.tantraterapeutide poolt, kes kasutavad ära naise haavatavust ja naised saavad korralikud hingetraumad sellest, hiljem on juba natukene keeruline enda hinge kokku pakkida ja kedagi usaldada intiimsel moel. Mina soovitan kasvõi meestel ise konspektiga voodisse minna ja mudida enda naist, see on palju suurem õpetus kui ükskõik mistahes tantraõpetus. Kasvage koos, see on imeline maailm”. 

“Olen hunt kriimsilm ja 9 ametit. Mul on kaks kõrgharidust olen lõpetanud Tartu Ülikooli kekaõpetajana ja olen ka rõivadisainer. Võiksin õmmelda, ülikondi, pulmakleite, stringe jne. Õppima läksin seda seepärast, et sügaval nõukogudeajal tahtsin kanda ilusaid riideid aga poest polnud midagi saada, seega tuli need ilusad riided ise disainida. Olen iluvaldkonnas koolitajas 15 aastat, treener, toitumisnõustaja, juuksur, jumestamist. Kuidas aga jõudsin tänase teemani, ma põlesin läbi, olin emos tilgutite all ja öeldakse, et sinu ellu ei saa tulla midagi uut, kui sa ei ole täiesti põhjas ära käinud. Võtsin aja maha, olin pool aastat niisama ja see tuli nii sügavalt minu seest, et ma ei saanud seda mitte teha, ostsin dildod , kutsusin sõbrannad külla ja näitasin kuidas mina neid asju teen. Ja see läks nagu kulutuli.”

“Tänasel päeval on minu järjekord kuskil pool aastat, suured ettevõtted, korporatsioonid, riiklikud asutused, meeskonnakoolitused, inimesed on aru saanud, et kõik mis toimub koduseinte vahel, see mõjutab meid väga palju. Inimesed kes on elanud armastuses, neil tulevad eluaastaid kindlasti juurde. Mina olen südameinimene, lähen sinna kus on minu süda. Elu on kandnud mind kätel. Kui üks uks sulgub, avaneb teine.”

“Kui sa oled oma teel ja sulle tuleb takistus ette, siis võta aeg maha ja sa mõistad, et see pole sinu tee.“

“Mina enda puhul kuulan seda sisetunnet niimoodi, et kui see teema ei anna mulle üldse asu, see on koguaeg minul peas, see närib mind nii kaua. Ja sa lähed teed selle teema ära ja sa teed selle ära nii hästi, see ongi see. Aga kui sa tahaksid aga samas ei taha, sa oled nagu kahe vahepeal , siis ilmselt ei ole see päris päris.”

“Minul on hästi tugev sisekontakt iseendaga ja oskan seda ära tunda. Me kõik oleme väga targad aga kas me oskame seda kuulata ja märke märgata. Mina kuulan ja loen väga palju märke. Mina suhtlen nende inimestega kellega mul on tore ja kellega on mul positiivsed emotsioonid. Minu energia on nii kõrgel, et negatiivsed inimesed ei pääsegi minu kõrvale ja minu koolitustele. Mul ei ole maske, ma olen koguaeg mina ise ja ma ei pea kellegile muljet avaldama.“

“100%. Mina olen lugenud D. Morrise raamatut “Intiimne käitumine”, ta on väga hästi lahti ära selgitanud kuidas meil on esimene kontakt oma emaga, kuidas ta meid hoiab, kuidas ta meid silitab, kuidas on kontakt rinnaga, kuidas on kontakt emaga – isaga. See on väga tugevalt mõjutatud täiskasvanueas kui me oleme suhtes. “Kiindumushäirega laps” tänasel päeval kõik suhteprobleemid on alguse saanud lapsepõlvest, meie vanemate mitte märkamisest meie soovidest, tahetest, vajadustest ja kui täiskasvanud inimesena me mõistame, et meil ei olnudki võib olla kõige soojemad ja sõbralikud suhted ema – isa vahel , siis paratamatult see mõjutab meid.”

“Need mehed, kellel on head suhted enda emaga, emal isal on hea suhe , kui naisel on hea suhe enda vanematega, päritoluperekond mõjutab meid väga palju.”

“Jaa, täna sa oled ju täiskasvanud inimene. Sa mõistad, et kõik mis on toimunud lapsepõlves, siis sa saad seda muuta täiskasvanuna, sa saad lugeda raamatuid, otsida hingeabi. Holistika instituudis saad käia, mina käisin ja käisin holistilises nelikus, seal tuli minu jaoks välja palju selliseid teemasid, mis on olnud lapsepõlves, ema – isa omavahelises suhtes mõjutas mind väga tugevalt, Minul oli lapsepõlvetrauma tänu sellele, kui keegi jõudis minule liiga lähedale, siis jätsin ta maha. See käis nii pidevalt, kuni jõudsin taipamiseni, et saame neid mustreid muuta. Olin 33 aastane kui leppisin ära enda emaga, minu elu läks ülesmäkke ja võtsin enda elu eest vastutuse. Oskus on mustreid märgata, me ei saa jõuda järgmisele tasemele, kui me pole õppinud praegusest. Kui oled õppetunni kätte saanud, saab ka elu muutuda.“

“Millist naist saab armastada? See kes armastab iseennast. Millist meest saab armastada? See kes armastab iseennast. Miks on nii, et mõnda naist ei väärtustata, sest ta ei väärtusta iseennast. Mõni naine ei suuda öelda välja “Mina olen armastust väärt” 

“Mina mõtlen suhte puhul nii, saame kokku, kõik on suurepärane, oleme justkui armunud  ja siis paneme leivad ühte kappi, siis hakkab alles kasvamine ja siis alles tulevad välja kõik need asjad mis on sinu sees. Ja kõige lähedasem inimene oskab just kõige rohkem haiget teha. Ta toob need asjad sinu seest välja, millega just sina peaksid tegelema. Suhe pidevalt küpseb.“

“Mina usun eelmiseid elusi. Mina olen näinud seda mida mina valisin. Me teeme ise suuri valikuid juba enne ja usun, et need kohtumised nende inimestega, on juba määratud. Ma usun, et juhuseid kui selliseid pole olemas. Kui mõtlen enda elu tagasi, siis iga suhe on justkui mingi tükk ja see pilt saab justkui paika, vahest ongi olnud, et üks keeruline suhe,oligi raske, aga selles suhtes õppisin ennast kehtestama, armastama, väärtustama. Sellest tulebki enda suhe. Õpetab sulle paremini hakkama saamist, majandamist. Mõnel juhul vajame suhteid selleks, et anda elule tagasi tervemaid hingi. Mina tunnen, et olengi nagu ema Theresa, mulle meeldivad väljakutsed elus – keerulised mehed. Tahaksin neid korda teha ja öelda, et ära ole pettunud armastuses. Naisena pead olema nii kontaktis endaga, et sa lihtsalt jagad ja jagad ja täidad selle mehe anuma. Kui selle mehe anum on täidetud, siis ta peegeldab selle kõik sulle tagasi. Kui suhtes on naine, mees ja lapsed, Siis lapsed ei ole esimesel kohal, võibolla paar esimest aastat aga mees peab olema suhtes ise number üks, naine peab olema ise suhtes number 1 , mehe naise suhe kõige tähtsam. Lapsed kasvavad kodust välja, mehe naise suhe jääb. Me igaüks oleme erinevad, tuleme siia ellu kogema erinevaid asju, üks tuleb ja on kogu elu ühe partneriga ja ta on sellega õnnelik ja teine kes kolme või seitsme aasta tagant vahetab partnereid ja on ka õnnelik, mina täna ei mõista kedagi hukka. Kui ta on õnnelik, siis olgu ta õnnelik rohkemate meeste ja naistega, kui et ta on kibestunud oma elus olles ühe partneriga. Ta on vastik ja salvav,on hästi negatiivne. Mina usun, et inimene siia maailma, õigusega olla rõõsa, roosa, teha ennast õnnelikuks, olla armastatud, olla armastust väärt. See on meie ülim potentsiaal. “

“Kui lähed magamistuppa ja oled juba end häälestanud, et lõpetad liiga vara, siis oledki juba ärev. Raske on end kontrollida. Me ei tea kas tuleb täna kähkukas või tuleb pikk seks. Seksuaalsus on selline väga voolav. Varajane seemnepurse ärritab ja frustreerib naisi. Kui mees lõpetab 14dal tõukel, siis ajab see vihaseks. On erinevaid tehnikaid, kuidas seda kontrollida. Kui naine teeb mehele lingam massaaži nädalast nädalasse, siis vahekorra aeg pikenes 5lt minutilt 55le minutile, mis tähendab, et seksuaalenergia tõuseb, seda on võimalik suunata. Kui mees ise ennast rahuldab, vaatab ta pornot ja see käib 1-2 minutit, klik sees ja läbi, tehtud. Tööle tagasi. Naisega ei ole niimoodi, naised vajavad tõesti palju aega ja see emotsionaalne lähedus, see loob eelduse et naine laseks mehel tulla sügavale enda sisse. Naine õpetab mehele. On algaja mehe tehnika lingam massaažis ja on kõva mehe tehnika. Ja ei kesta pool tundi, vaid poolteist – kaks tundi ja sõuab rahulikult laineharjal nii kaua kuni on vajadust. Seda on võimalik kontrolli alla saada, aga meile ei ole seda õpetatud. Minu keha on minu püha tempel, ma ei ole läbisõiduhoov”

Mõndadel naistel juhtub, et kui ta imetab last, siis tema seksuaalsus võib olla madal ja see võib taastuda kui laps enam tissi otsas ei ole. Mida aga mees teha saab, tegele lapsega, et naine saaks lapse kõrvalt 2-3h enda kõrvalt omi asju teha ilma lapseta. Lapsed teevad emadega koostööd, ema sees pole seda seksuaalset vajadust, osad naised võtavad lapse endale kaissu, sest laps ju magab nii paremini ja nii ongi naine mehest emotsionaalselt kaugenenud. Väga suur osa on ka selles, et naine ei tunne ära, et tal on sünnitusjärgne depressioon, tal on täiesti labiilsus, kurbusehetked, eemalolek, üksinda tegutsemised, ta ei saa ise enda emotsioonidega hakkama. Tal on hormonaalne tase paigast ära. Mehena, ole talle toeks, anna talle oma aega. Las ta olla sõbrannadega, kes ei vingu ja ei virise. Las ta jookseb ja on. Kui naisel on stress, siis ta ei suuda seksist mõeldagi. Suhet saab päästa siis kui mõlemad seda soovivad. “

“Hea seks saab alguse sellest kui naine tunneb enda keha, kui mees tunneb enda keha, et me julgeme magamistoas rääkida. 80% naistest oma magamistoas teesklevad orgasmi. 3st naisest 2 vahekorrast  ei jõua orgasimini, kui palju on tegelikult rahuldamata naisi.Naised kes vinguvad, virisevad, näägutavad, on seksuaalselt rahuldamata. Need kes on rahuldatud, lähevad vallutavad maailma. Seks on kingitus jumalatelt inimestele, jumalad on aga unustanud inimesi õpetama seksima nagu jumalad.” 

“Mees peaks sisenema tuppe 1 minuti vältel. Naise tupe sisse tekib hoopis teine tundlikkus, kui siseneda tema tuppe millimeeter millimeetri haaval, aga loomulikult on eelnevalt vaja luua armastuse ruum, kui seda pole suudetud luua, siis tõepoolest ei keskendu naine seksile. Magamistuba peaks olema puhas, soe ja hubane, oled kohal 100%, kas koos vannis-dušši all käimine, saunas käimine. Hügeen on väga oluline. Väga paljud mehed ei oska enda hügeeni eest hoolitseda, eesnaha peaks olema üles tõmmata ja sealt puhastama. Mehed, raseerige end! Et teie käenahad oleksid pehmed ja hoolitsetud, kulmukarvad hoolitsetud, kõrva karvad ära. Puhtus, hügeen ja see on tähtis. See loob eelduse, et meie kehalõhnad oleksid meeldivad, kehalõhnad peavad sobima. Suuhügieen on oluline suudlemises. Suudlemine vabastab väga palju õnnehormoone, 8 kallistust päevas. Mine kallista lihtsalt naist ja ütle “mina lihtsalt armastan sind”, et suudaksime pisiasjadest välja võtta, et ei võtaks iseenesestmõistetavana. Üllatage. Mehed ei tohiks ära unustada enda sõpru, see annab meesenergiat ja naised ei tohiks ära unustada enda ägedaid sõbrannasi. Lugege, tantsige, käige koolitustel enda meestega. Naised tüdinevad ära meestest, kes on liiga head. Mehel peab olema selgroog paigas, munad püksis – mehed olge mehed. Kui mehed on mehed, siis saavad naised olla naised. Naised peavad olema kerges ja voolavas energias. Kui unistad, siis unistused täituvad. “

“Minu enda kogemus, et meil on olemas viis armastuse erinevat keelt. Üks armastuse keel mis on minul täna on füüsiline puudutus, ühel hetkel see muutub, hoopis millestki muuks, näiteks tahan veeta kvaliteetaega enda partneriga, tahan temaga midagi koos teha. Me elame täiesti erinevat elu. Meil on erinev töögraafik. Avastasin enda jaoks ka rattasõidu, sest soovin endale trimmis tagumiku lihaseid. Siis ma venitangi kummi. Mu mees saab aru, et ta ei saa panna mind kuldsesse puuri. Me peame andma suhtes vabadust ja teisel hetkel oleme koos. Mis see viis erinevat armastuse keelt meile annab: Üks on füüsiline puudutus, teine on kingitused, siis kvaliteetaeg, siis teenimiskunst ja sõnaline pool. Nüüd kui mina räägin enda elust, olen viimane laps, enne mind katkes emal ära mitu rasedust. Enne mind oli ta haiglas ja ta ei teadnud , kas ma jään ellu või mitte. Kui siia maailma tulin, siis mu ema ja isa külvasid mind üle helluse, silituste, armastuse ja paitustega ja mind on koheldud kui printsessi. Olen ka peikadele öelnud, et olen kui printsess. On olnud üks suhe,kus partner on olnud esimene laps, kus ta tegi kõike, tema armastuse keeleks oli kvaliteetaeg, minul puudutused, füüsilised lähedused. Kui mina tahtsin füüsilist lähedust, siis tema palus et ma ei elaks tal seljas. Ta lükkas mind endast kaugemale. Tema tahtis, et käiksin temaga tsiklivõistlustele ja kasvasime teineteisest lahku. Me ei saa muuta inimest kui tema sees ei ole seda. Armastuse keel võib olla üks , võib olla kaks armastuse keelt suhtes ja see võib ka eluga muutuda. See võib olla ühes suhtes üks ja teises teine. Naised ja mehed, olge huvitavad, arenege, õppige, avastage! Suhelge nende inimestega, kes panevad teie hingekeeled helisema.” 

“Kindlasti on ühiskond muutumises, selline tüüpiline mehe-naise suhe, nagu oli meie emal isal, vanaemal vanaisal, abielluti, saati lapsed, ei lahutatud, isegi siis kui polnud õnnelikud. Tänapäeval on nii palju rohkem ahvatlusi ja inimesed tahavad tunda, et nad elavad sajaga. Kui nad on teinud vastastikkused kokkulepped, et mehel ja naisel võivad olla mitu parnerit, ja neile see sobib, siis ei mõista seda hukka. Kui aga üks tahab ja teine ei taha ja ta nutab, siis see naine hävitab enda suhet. Sellest suhtest tuleb lahti lasta. Me ei ole loodud kannatama ja pidevalt end halvasti tundma, see tunne kui sa ärkad rõõmuga, kergusega – on nii lahe, täna on uus päev, uued võimalused, see on tähtis. Et me ei hävitaks iseennast ja me ei läheks vastuollu enda elu tõdedega. Mõned käivad laiali ära, siis saavad ehk kokku ning taipavad, et ei tahagi teisi enda suhtesse. Kui kaks inimest on nagu kaks pusletükki, siis ei mahugi sinna vahele kedagi “

Ise küsisid, ise vastasid. Nii palju kui on erinevaid inimesi, on erinevaid vajadusi, mõni ei vaja sekslelusid , tal ongi kõik superluks. See eeldab seda, et meie hinged on avatud ja julgeme nautida aeglast seksi. Mõned naised kes on kogenud panemis, siis nad ei oskagi nautida rahulikku seksi. See eeldab seda, et laseme täielikul uuel nurgal enda päikesel vaadata. See puudutus peab olema õigesti tehtud. Kui aga me ei ole seda enda lapsepõlves emalt või isalt kogenud siis me ei oskagi seda vastu võtta või anda. Puudutuse kunst on imeline kunst. Naised pidage piiri vibraatoritega, see rikub sinu tupetundlikuse. Tupetundlikus taastub pool aastat.”

“Olles suhelnud erinevate meesarstidega, siis eesnääre hakkab meestel kannatama. Hea seks teeb meid terveks , halb seks haigeks. Kui naisel pole libiido nii kõrge, siis mees rahuldab iseennast. Kui naisel on regulaarne sekselu, siis ta särab, ei vanane nii, seks hoiab naise noorena, tervena. Tema mõttemaailma korras, on soe, sõbralik, aval, siiras.“

Inimesed ei pea tulema, kui nad soovivad, siis. Kindlasti on see väga hariv, väga huvitavalt üles ehitatud. Miks inimesed tulevad? Ongi näha soov näha seda seksuaalsust ilusama ja teise nurga alt, avada uut infot ja praktikat. Nii naistel kui ka meestel on kaks tundi praktikat, kus ma räägin naise ja mehe anatoomiast, räägin tervisest ja naudingute poolest. Siis teised kaks tundi on praktika, kus me teeme kõik positsioonid läbi, alastiolekut ei ole, mul on mulaašid laual. Näitan kõik positsioonid ette ja naistel on dildod laual ja seal on 30 erinevat positisooni. Kasutegur – palju suurem sügavus suhtes, intiimsem, lähedasem. Need mehed ja naised kes on sügavas kriisis, need koolitusele ei tule ja need naised, kes on enda mehe peale nii solvunud, need ei lase mehel end puudutada isegi peale seda koolituse läbimist. Naise hing on äraarvamatult uskumatu tegelane, naisel on kõik meeles, mida mees on kogu kooselu jooksul teinud ja kui seal on selliseid sügavamaid solmusisi, siis naine kaugeneb mehest. Seal on ainult aja küsimus kas naine kaugeneb mehest ja minnakse lahku. Tervise poole pealt kasulikud, stress alaneb, õnnehormoon tõuseb, verevarustus paraneb. Mehed peavad kauem vastu, naised kogevad sügavamaid orgasme. Seks meie elust ei kao, kui oleme 80. Seks kuniks elu.”

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/ptpukspuu/

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/martinpukspuu/

Vaata ka Epp Kärsini tegemisi:
amareluna.ee
www.facebook.com/Epp-Kärsin-Amare…644552492247106/
www.instagram.com/epp.karsin/