fbpx

#134 Jana Paulman “Kui naine armastab meest”; avameelne vestlus meestest ja naistest

Sissejuhatus Jana Paulmanist

Selle episoodi külaline on värske raamat “Kui naine armastab meest – avalikult kirjad mehele” autor, grimmeerija Jana Paulman. Saates võetakse ette mehe ja naise suhe ning suhted üldüldiselt. Juttu tuleb petmisest, väärtustest, teiste armastamisest, seksist, oskusest valida endale õige partner ja veel palju muud põnevat. Ning palju muud olulist, mis võiks aidata sul mehena oma naist paremini mõista ja ühtlasi ka naisena iseennast naisena paremini mõista ja mõtestada.

👇Memo ja head mõtted saatest👇

Emotsioonid segavad meie autentset väljendust, panevad sageli nii-öelda lukku. Kirjutamine on aga nagu teraapia – oled üksinda ja võid öelda täpselt seda, mida soovid, kartmata reaktsioone.

„Kui keegi tunneb, et tal on midagi oma kaaslasele vaja öelda, aga ta ei julge või suuda seda näost näkku teha, siis kirjutamine pakub selleks võimaluse. Ja samal ajal saab lugeja rahulikult lugeda. See on nagu hing suhtleks hingega.“

„Olles kogenud ka koolikiusamist, kasvastasin iseennast juba noorena kirjutamise abil – panin kirja, mida mul on vaja teha ning kuidas muutuda, et olla seesmiselt tugevam.“

„Raamat julgustas mind kõvasti. See õpetas astuma esimest sammu. Kuhu aga tee mind edasi viib, seda ei tea ma ise ka!“

Sageli me ei tea oma potentsiaali – sest selle avastamine nõuab paljudele hirmudele otsa vaatamist.  

„Partnerit ei peaks üldsegi otsima – kui sa oled otsingutes, siis see pigem peletab inimesed, kes võiksid su ellu tulla, eemale. Lase see teema pigem vabaks. Kui sa ei otsi, tegeled oma hobide ja iseendaga, siis see inimene jõuab sinuni ise. See on energeetiline tõmme. Partnerit valitakse keemia põhjal.“

„Inimest ei tohi idealiseerida. Armasta oma kaaslast sellisena, nagu ta on, koos puuduste ja voorustega.“

Kui sa võtad ja tunned teist inimest ilma maskideta, siis saad ka sina jääda iseendaks ning olla vaba, ehe.

Kooselud lagunevad sageli sel põhjusel, et kaaslane valitakse valedel alustel. 

„Usalda – see, mida sa õppima pead, see õppetund sulle kindlasti ka tuleb.“

Üllatused aitavad hoida suhte argielus värskust – piisab vaid pisikesest žestist, näiteks jäta kuhugi armsa sõnumiga kirjakesi, tee hommikuks võileivad valmis ja kaunista need ära vms. Teiseks – märka oma kaaslast ja neid pealtnäha väikseid asju, mida kaaslane sinu heaks iga päev teeb, ja ütle selle eest aitäh. Sageli võtame neid hoopis enesestmõistetavana. 

Empaatia ei tohiks olla kahepalgeline – näiteks jätta midagi rääkimata, kartes reaktsiooni. Pigem olla alati otsekohene ja aus, aga delikaatsel moel, ilma kedagi solvamata. 

Tänapäeva suhted on nõrgad, kuna asju ei räägita lahti. Palju jäetakse enda teada, aga teine inimene ei näe sinu sisse. Teiseks antakse juba esimeste ebakõlade ja raskuste tekkides alla ja lahkutakse suhtest. 

„Teist inimest tuleb kuulata südame, mitte kõrvadega.“ 

„Julgus olla haavatav on tegelikult suurim tugevus.“

Mehe ja naise vahelises koostöös tuleb fookus panna teineteise täiendamisele. Tuleks mõelda, kuidas saab vastastikku teineteise tugevusi ära kasutada – mehe ratsionaalsust ning naise intuitiivsust. 

„Mees näitab oma järjekindlusega seda, kui palju ta suhte nimel on nõus n-ö tööd tegema ja pingutama. Tuulelipuks olemine ei ole seksikas.“

Naised otsivad suhtest turvatunnet – selle annab teadmine, et sind tahetakse igas olukorras, ja mehe järjekindlus.

Kui sul tekib mõte truuduse murdmisest või oled juba petmas, siis tegelikult petad sa eeskätt iseennast. Kuidas seda vältida? Esimene asi on kõnelda oma partneriga puudujääkidest ehk mis jääb praegu suhtest vajaka, mis häirib. 

„Kriisis on alati süüdi mõlemad osapooled.“

Petmine võib osutuda hoopis õppetunniks, millest minnakse koos läbi. Oluline on aga päriselt andestada ja liikuda koos edasi puhtalt lehelt. 

„Kui sul on kellegi teise vastu tekkinud mingi tunne, vibratsioon, siis katsu endale selgeks teha, mis tunne see on – on see armastus või lihtsalt üks tundevärelus, millele ei tasuks järele anda.“ Kui on lihtsalt mööduv tundmus, siis alati ei pea sellest partnerile kõnelema ja nii-öelda tühjast tüli tegema. Ausus on kahe teraga mõõk. 

Kui olla suhtes liiga alalhoidlik ning painutada end pidevalt teise heaolu nimel, n-ö sitsida, siis varem või hiljem lõpeb see täieliku iseseisvuse kaotusega. 

„Ma tuletan endale pidevalt meelde: mis ka ei oleks, ma pean jääma iseendaks.“

Oma sisemist mina saab kasvatada nii mõttemustreid muutes kui ka füüsiliselt tugevamaks saades, nt mõne trenni abil.

„Julge olla haavatav, oma mõtteid avaldada, olla see, kes sa oled – ja siis sind mõistetakse, sest sa ise annad selleks võimaluse.“

Orgasmini jõudmine ei peaks olema eesmärk omaette, pigem tuleks nautida protsessi – siis jõuab naudinguni nagunii. 

„Seks hakkab peast. Kõige olulisem on lõdvestumine.“

Kõige olulisem asi seksi juures on energiavahetus. Kui naine ei koge tükk aega meesenergiat, hakkab ta kinni jooksma nii füüsiliselt kui ka vaimselt. 

„Elu on liiga lühike selleks, et teha asju vaid raha pärast. Pigem teosta oma unistusi või vähemalt pürgi nende suunas – midagi teostub alati!“

Kõik, mille suunas energeetiliselt kas või väikeste sammudega liigud, avaneb sulle tasahilju. 

„Mida julgem oled, seda rohkem tuleb!“

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/enelyk

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/enelykrusell/

Jälgi Jana tegemisi:
www.facebook.com/jana.paulman
www.facebook.com/Jana-Paulmani-Lo…=admin_todo_tour