fbpx

#132 Uusmüstikust krüptorahaekspert Asse Sauga, vaimse ja ärimaailma ühendamisest

Sissejuhatus Asse Saugast

Asse Sauga on infotehnoloogia taustaga, krüptorahanduse ja plokiahela ekspert, koolitaja, investor, iduettevõtja ja Eesti esimese krüptorahandust lahtiseletav raamatu “Kõik sai alguse Bitcoinist” autor. Assel on täna peamiselt kaks valdkonda, milles ta enda ekspertiisi hoiab ja arendab.

Esimene on majandus, rahandus ja krüptorahandus, kus ta konsulteerib, õpetab inimesi ja investeerib erinevatesse varaklassidesse. Asse on ka Eesti krüptoraha liidu kaasasutaja. Ta on ühtlasi ka Change Invest start-up nõukogu liige, mille omanik Kristjan Kangro on ka meil saates käinud.

Teine kodune valdkond, kus Asse täna toimetab on vaimsus, kus ta arendab ja õpib sügavuti metafüüsikat koos rahvusvahelise Modsernse Müstika kooliga. Ta tervendab, on vaimne giid ja aitab inimestel nende tõelist potentsiaali avastada.

👇Memo ja head mõtted saatest👇

Eelmises majanduskriisis pihta saamine tekitas trotsi ja isegi viha raha vastu, pannes rikkuse ja külluse vastu võitlema. „Mingi hetk sain aga aru, et võidelda pole mõtet, see ei vii kaugele.

Pigem on mõistlik otsa vaadata ja leida alternatiive, kuidas uut lahendust kõrvale luua. Siis tekkiski taipamine, millised vead on rahasüsteemis sees.“

„Läbi mingisuguse sisemise taipamise jõudis minuni teadmine, et tegelikult on inimesed need, kes valesti käituvad. Raha on ainult töövahend ja raha pole milleski süüdi.”

“Hinnanguid annavad inimesed ise. Siis tekkis ka võimas arusaamine, et olen raha endast eemale lükanud.“

Muutus suhtumine – tekkis uskumus, et ka mina olen väärt küllust, ja arusaamine, et raha pole kunagi „süüdi“, asi on süsteemides, mis inimesed on loonud.

Mõttelaadi muutus tõi kaasa muutused ka ümbritsevas eluolus, just teadlikkuse suurenemise osas. „Tegin endale selgeks, kuidas rahaloome käib, kuidas kulla- ja rahandusturg toimib.

Tegin selle selgeks nii ratsionaalselt kui ka energeetiliselt. Raha on energia kandja ja nii peaks sellesse ka suhtuma.

„Päris suur taipamine oli see, et puudusteadlikkus pole vaid endiste nõukogude riikide, vaid ülemaailmne teema. See on massile kollektiivsesse teadvusse programmeeritud, et raha peab tulema raske tööga. See pole iseenesest vale, aga tihti unustame ära, et kui teeme rasket tööd, siis oleme ka väärt kõrget tasu.“

Nõuab päris palju väljakutset, et ujuda nii-öelda vastuvoolu ja kõnelda millestki, millel on võimalus kogu (finants)maailm pea peale pöörata. Inimesed annavad väga kergelt mõtlematuid hinnanguid.

„Hakkasin blogi pidama, artikleid kirjutama, pressis kirjutama – ehk avalikkust harima. See töö on kestnud tänapäevani, olen praeguseks konsultant ja koolitaja, tehes koostööd eri valdkondadega. Minu tegevuse eesmärgiks on teadlikkuse kasvatamine, kuidas rahasüsteem praegu toimib ja kuidas see on tulevikus muutumas.“

“Inimene ise saab otsustada, kui palju ta laseb egol oma elu dikteerida.”

Spirituaalses maailmas on eeskujudeks võimsad hüpnotisöörid, praegu ka Elon Musk ja Müstika Kooli juhid. „Üha rohkem liigun aga sinnapoole, et iseenda kõrgemat mina eeskujuks võtta.“

Krüptorahandus on puhtalt matemaatika. Sügavuti minnes on ka metafüüsika matemaatika.

See on nende kokkupuutepunkt, lihtsalt üks on maisem. Teisel juhul meil pole tõestust, aga on teadmine, et see toimib.

Teadus põhineb ainult sellisel loogikal, et kui on võimalik situatsiooni samas keskkonnas samade tulemustega korrata, siis see on tõene. Metafüüsika aga ei allu sellisele tõenduspõhisele teadusele.

Plokiahela tehnoloogia sünd, mille najal ka Bitcoin seisab, lõi võimaluse luua turvalisi hajussüsteeme.

Korruptsioon ja ründed tulenevad inimese egost. Plokiahel võimaldab luua süsteeme, kus saab minimeerida kõige suurema riski – ehk ego.

“Ka tuleviku ärimudelid luuakse selliselt, et kõige suurem riskifaktor ehk ego oleks võimalikult väike.”

On levinud dogma, et spirituaalsus käib käsikäes puudusega. Tegelikkuses käib küllus kaasas ka spirituaalsusega. Me kõik oleme jumalad ja jumalannad ja väärt küllust – iseäranis, kui oleme endaga kõvasti tööd teinud.

Raha on energiavahetusviis, millest me saame ühtmoodi aru ja mida väärtustame ühtmoodi.

Seepärast ongi see kasutusel ka spirituaalses maailmas.

„Egost pole vaja lahti saada, vaid egost on vaja teadlikuks saada, teda aktsepteerida. Saada kontroll ego üle.“

Müstika Kooli õpetuste järgi on olemas negatiivne ego, millest me pole teadlikud ehk see on alateadvuses; positiivne ego on see, millest oleme teadlik. Eesmärgiks on saada alateadlikust egost üha teadlikumaks. Olles egost teadlik, saame seda juhtida.

„Ego on mõttemustrite komplekt, mille roll tuleneb iidsetest aegadest, kui elasime metsades ja meil oli oma elu eest vaja rohkem võidelda. Täna aga meil elu eest ei ole vaja enam võidelda.“

Teiseks on ego loodud protsesside juhtimiseks. Tänases maailmas oleme aga egole liiga palju võimu andnud. Näiteks otsuseid peaksime langetama mitte egost, vaid südamest lähtuvalt.

Egost tehtud otsused tulenevad alati kas hirmust, ahnusest või kadedusest.

Raamatud osutuvad sageli põgenemisteeks, et mingite teemadega sisemiselt ja päriselt mitte tegelda. Olulised on hoopis kogemused ja praktika. Teooria ja teadmised on nii või teisiti olemas, nendele saab alati ligi. Olulisem on aga esimene samm kogemuse poole, asju ise läbi teha.

Tee finantsilise vabaduse juurde algab esmalt rahast mõtlemisest: millise energiaga sa rahasse suhtud? Kas sulle meeldib raha ära anda? Kuidas rahast kõneled?

„Soovitan kasvatada teadlikkust, õppida tundma finantse ja rahandust, kuna see on meie igapäevategevustest nii sügavuti läbi põiminud. Ometigi seda koolis ei õpetata ja keskmine inimene ei tea sellest väga palju. Praegu on unikaalne ajastu, kus kogu rahandus on tänu Bitcoinile liikunud uude paradigmasse. Tulevikus saab olema väga palju rohkem vabadust, sest krüptorahad on rahad, mida keegi ei kontrolli. Vabadusega kaasneb aga vastutus – antud juhul oskus raha juhtida.“

„Inimese jaoks, kes soovib külluslikuma elu poole liikuda, on raha kohta õppimine ja vastutuse võtmine kohustuslik.“

Keegi ei saa end välja vabandada, et tal polnud võimalust saada rikkaks. Igaühel on õigus juhtida oma raha ja investeeringuid.

„Praegusel ajajärgul on igaühel võimalus oma kullakaevandus leida. Küsimus on otsima hakkamises ja esimeste sammude astumises. Kas sa oled avatud kullaaugule ja kas sa oled valmis selle nimel natuke tööd tegema ning vastutust võtma? Rikkaks saamine võib olla ka hirmutav, sest rahaga kaasneb võim – millega kaasneb vastutus.“

Krüptoraha eelised on avatus ja läbipaistvus. Igaüks saab valideerida ülekandeid, kood on avatud. See on odav, tsensuurivaba ja põhineb oluliselt tervematel alustel, nagu koostöö ja usaldus. Krüptoraha on päästerõngaks paljudele inimestele üle kogu maailma, kel puudub ligipääs pangateenustele. Krüpto väärtusloome on fikseeritud kindlaks ajaperioodiks. See loob täiesti uue varakvaliteedi.

„Uues maailmas ei saa olema nii domineerivat raha, kui praegu on näiteks dollar. Pigem on väiksemaid, erinevaid rahasid, millel on oma kultuuriline või kogukondlik väärtus. Bitcoinist saab tulevikus digitaalne kuld ehk väärtuse hoidja.“

Krüptoraha loob väga palju võimalusi ka vaesematele inimestele. Juba praegu saavad näiteks Aafrika farmerid oma äriga tegelda, hoolimata sellest, et riigis puudub korralik pangandus.

Kõike saab teha internetis.

„Otsuste langetamisel kasutan metoodikat, kus kujutan ette situatsiooni, et olen mingi otsuse langetanud – ja tunnetan, kuidas mu keha end pärast seda tunneb – on see vaba, võimas, energiline tunne või vastupidi, allasurutud, negatiivne tunne.

Ego seisab ka täispotentsiaali saavutamise teel ees, olles sealjuures – nagu inimenegi – pidevalt arengus.

Meil on füüsiline DNA ja spirituaalne DNA ehk info, mis on meiega kaasas enne seda, kui hakkame oma personaalsust (ehk ego) kasvatama.

Modernse Müstika Kool valdab meetodeid täispotentsiaali leidmiseks. Näiteks elu aktivatsioon on võimas meetod oma täispotentsiaali saavutamiseks ja spirituaalse DNA avamiseks.

„Meie eesmärgiks on olla pidevas protsessis, oma keha ja vaimu võimalikult kõrge potentsiaaliga ära kasutada, võimalikult palju luua ning võimalikult vähe oma ego peale ressurssi panna.“

Müstika Kooli eesmärk on jõuda inimkonnaga kuldajastusse ehk kohta, kus meil pole sõdu, kus kõik on ühenduses oma allikaga; kus pole vägivalda. Sinna me jõuame siis, kui oleme kõik oma ego manageerimisel teatud taseme saavutanud.“

„Müstika Koolis on katkematu 3000-aastane liin – see tähendab, et õpetaja annab otse õpilasele üle kõik võtmed, teadmised ja energia.“ Liinid on tegelikult kõigis suuremates koolkondades, muu hulgas budismis, veedas, šamanismis.

Kuldajastu on aeg, kus puuduvad sõjad ja vaesus; kus ego roll on muutunud selliseks, et kasutame seda nii individuaalselt kui ka kollektiivselt ainult siis ja selliselt, kuidas meil parasjagu vaja. Elame nii vaimselt kui ka maiselt külluslikus maailmas, kus õppimine ja kogemine toimub teisel tasandil ja on teise tähendusega.

Meil kõigil on nii-öelda erilised võimed olemas, aga me pole neid lihtsalt teadvustanud ega kasutanud. Need on üks osa meie potentsiaalist. Intuitsioon on neist ehk kõige levinum. Ja nendega on nagu muskli kasvatamisega – neid peab järjepidevalt treenima.

„Me kõik tuleme siia maailma justkui ühest kohast, aga tegelikult on meil kõigil oma missioon ning eesmärk, mida oleme tulnud täitma.“

Paljud peavad õppima, kuidas oma ande eest raha küsida ja seda mitte tasuta jagada. „Raha küsimine on oluline, sest see loob küllust – mille abil saad iseennast edasi arendada.“

„Igal tasandil ja alati peab toimuma progress, areng.“

„Minu jaoks pole kokkusattumusi – alati on põhjus-tagajärg seos.“

Kollektiivne aktsepteeritavus eriliste võimete osas on massiliselt suurenenud, ühe rohkem julgetakse n-ö välja tulla ja sellest kõnelda. „20 aasta pärast on kollektiivne vaimsuse level väga palju kõrgem; juba eelnenud 20 aastaga on palju toimunud.“

Kui teaduslikus maailmas kõigepealt õpime ära ja siis kasutame, siis spirituaalses maailmas on vastupidi: kõigepealt kasutame ja siis alles tuleb teadmine.“

Reaalset maailma on võimalik võimsalt mõjutada kolmel moel: mõtte, sõna ja tegevusega.

Enesedistsipliin, pühendumine ja järjepidevus – see on universaalne valem ükskõik millise sihi saavutamiseks.

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/enelyk
www.facebook.com/elis.liivaru

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/enelykrusell/
www.instagram.com/elisliivaru/

Jälgi Asse tegemisi:
https://www.facebook.com/asse.sauga

Saates mainitud reklaam:
www.krupto.ee
www.lacuna.ee
www.master-mind.ee