fbpx

#126 Seksi- ja tantraõpetaja Karolin Tsarski "Seksi ajal oleme kõige haavatavamad!"

Sissejuhatus Karolin Tsarskist

Seekordne külaline tegutseb tantraõpetajana, naiste seksuaalsuse õpetajana ja joogaõpetajana. Ta räägib tabudeta oma voodielust ning näitab tervele Eesti rahvale nii teles, kui veebis, et orgasmi võib naine kogeda kasvõi sõrmenipsust, kui on seda piisavalt harjutanud. Karolin on õppinud sotsiaalantropoloogiat, Reikit, holistilist massaaži ja läbinud erinevaid tantra ning tantristlikku jooga koolitusi. Selles saates võetakse ette teemad nagu seks, iha, kirg, kiim, mehed ja naised, suhted, armastus, petmine, intiimsus, orgasmid, enese- ja partneri rahuldamine, kõrvalise tähelepanu otsimine jne.

👇Memo ja head mõtted saatest👇

„Meestele on eelmäng sageli pikk igav asi, mida justkui peab tegema, et jõuda naudinguni. Soovitus: alusta eelmänguga varem. Alusta sellest, kuidas naisesse päeva jooksul suhtud. Selleks et naise seksuaalsus ärkaks, on vaja, et ta tunneks, et on armastatud, imetletud ja suhe on harmooniline. Näiteks saada sõnum „Ma armastan sind!“ või armas pilt. See juba häälestab naise õigele lainele.“

„Teine soovitus: õpi eelmängu nautima sama palju kui naine. Seks – nagu kõik elus – on harjumus. Mehed on harjunud, et maksimaalset naudingut saab ainult peenises asuvate närvilõpmete stimuleerimisel. Mees saab õppida oma keha tundlikumaks tegema, et nautida puudutusi kõikjal mujal lisaks peenisele.“

Mõnikord peab ka naine selle ära õppima, et terve keha võib olla tundlik ja puudutused kõikjal nauditavad. Teisisõnu: me oleme lihtsalt harjunud kiire seksiga ega oskagi rohkemat tahta. Seksi ajal oleme kõige haavatavamad – ja sestap on see ka teema, millest ausalt kõnelemine on niivõrd raske.

„Kommunikatsioon on äärmiselt vajalik, aga see peab olema mõlema poole jaoks armastav, aus ja pehme. Oluline on anda aega, et sõnum kohale jõuaks. Peame siiski meeles hoidma, et ühel pool on mees ja teisel pool naine ehk kaks täiesti eri olemusega indiviidi.“

„Naise tupes pole tegelikult nii palju närvilõpmeid, kui mees arvab. Mees arvab, et kui ta tuppe siseneb, on naisel kohe automaatselt ülihea. Jah, mehel on kohe ülihea, sest tal on kohe stimulatsioon. Naisel võib see nii olla, aga väga paljude naiste puhul see nii pole.“

„Kompromisse ei pea tingimata tegema, aga oma egost tuleb üle olla. Mõlemal poolel peab olema soov ühiselt areneda.“

„Kiire seks ei ole tingimata halb ega aeglane seks hea. Need on lihtsalt erinevad.“

„Seks on mehe ja naise energia dünaamika. See on eri energiate vastastikune tõmme. Dünaamikat saab ära kasutada sellega mängides, lainetades – kord on see aeglasem, kord kiirem.“

See, et naine tahab ainult aeglast seksi, on stereotüüpne mõtlemine. Mõnikord on naisel vaja ka tugevat „läbiraputamist“, mis on just füüsilisele kehale hästi lõdvestav, aga mis üldiselt ei lähe sügavale hinge tasandile.

„See teebki seksuaalelu värvikaks, kui kõik tasandid on esindatud.“

Naiste intiimpiirkonnaga seotud haigused, näiteks sage tupeseen, võivad olla tugevalt seotud psühholoogilise blokiga: keha justkui annab mõista, et ta ei soovi mitte kedagi enda sisse lasta. Siin võivad (lisaks õigele toitumisele ja vajadusel tavameditsiinile) abiks olla jooga, mõistagi ka rahuldustpakkuv seks ja üldisemalt oma keha kuulamine (näiteks ka selles osas, kas on üleüldse õige partner).

Naise suhe oma tupega on hästi oluline – et sa austad, imetled ja kuulad teda; et sa ei lase sinna kedagi ega midagi sisse, kui ta ei ole selleks valmis või on väsinud.

Naise puhul – kui suhe ei ole harmooniline, siis ei saa ka erutuda ja seks ei ole sügaval tasandil hea.

Suhte harmoonia on oluline: kui naine ei imetle oma meest sõnade, imetluse abil, ei kingi talle oma keha ega hellitusi, siis mees otsib seda paratamatult mujalt. Ja naise puhul on samamoodi. Indiviidi tasandil tuleks tõesti leida rahulolu ja armastus iseenda seest, ent suhtes on õigustatud oodata seda oma partnerilt, kuna suhte dünaamika on teine.

Suur töökoormus või väga suure kirega oma töö tegemine võib partnerlussuhtele ja seksuaalelule mõjuda laastavalt. Siin on üheks võimalikuks lahenduseks ka töö tegemine võimalikult lõdvestunud olekus. „Kui sa tead, et kuhi tööd ootab ees, siis alusta lõõgastava vanni/duši/saunaga, tee rahustav tee, pane viirukid põlema. Ja alles siis võta see kuhi ette ja tee see ära võimalikult lõdvestunud olekus. Ära mine sinna eesmärk-saavutan olekusse. Hoia oma pehme, naiselik energia aktiivsena.“ Kui see siiski pole võimalik, siis tuleks teha kogu see protsess läbi õhtul töölt tulles. Ja tegelikult võiksid end sel moel tööpäeva lõpus maandada nii mees kui ka naine. Paljudes suhetes hääbub seksuaalelu pärast lapse sündi. Kas see juhtub või mitte, oleneb paljuski ka sellest, milline oli suhe enne last – kui see oli valdavalt romantiline, armas, lihtne n-ö käsikäes kulgemine, siis lapse sündides ema ja lapse vaheline dünaamika lihtsalt asetub naise ja mehe vahelisest dünaamikast kõrgemale. „Naine kogeb sel hetkel midagi palju võimsamat kui mees. Abiks oleks see, kui juba enne lapse sündi mehe ja naise vaheline suhe saavutaks ka kõrgema taseme dünaamika, toimiks kõrgemal teadvuse tasandil, et mees ei peaks lapsega võistlema.“

Kui see aga on juba juhtunud, siis võiks vaadata oma suhet natuke eemalt ja pikemast perspektiivist – kui eesmärgiks on jääda kokku kogu eluks, siis tuleks need paar aastat selle nimel lihtsalt pingutada, olla oma egost ja vajadustest üle, kuna hetkel on uue inimelu toetamine lihtsalt olulisem.

Naist toetab hästi palju mehe kohalolu ja see, kui ta ei tunne end kuidagi survestatuna. See on naise psühholoogiline kiiks – kui ta ei tunne survet, siis ta võib ootamatul hetkel avaneda ja olla ka seksiks valmis.
Isegi kui seks kaob, siis intiimsus ei pea kaduma. Sel perioodil võivad oluliseks saada hoopis kaisus olemine, silitused jne.

Lisaks uue, abitu pereliikmega kohanemisele peab naine sageli harjuma ka oma muutunud kehaga ning seda aktsepteerima, tundma end taas iseenda silmis ihaldusväärsena.

Meeste puhul plahvatuslik ejakulatoorne ning naiste puhul kiire kliitoriorgasm võivad tagajärjena tekitada hoopis hormonaalse kõikumise – orgasmi hetk on ülinauditav, ent siis kukutakse justkui emotsionaalsesse auku. Sellele võib järgneda kaks eri strateegiat – kas soovitakse kohe uut doosi või vastupidi, ei soovita enam nii pea uut orgasmi kogeda, kuna ei taheta langeda taas põhja. Kui üks partner valib ühe, teine teise strateegia, siis tulebki konflikt. Plahvatusliku orgasmi kinnihoidmine võib aga põhjustada pidevat ja ebamugavat kiima.

Mees jagab seksuaalvahekorras naisele meesenergiat – ise end rahuldades jääb see aspekt naisel puudu.

„Üks parimaid nõuandeid, mille sain oma õpetajalt – selle asemel, et oodata printsi valgel hobusel, kes tuleb ja pääästab su ära, anna, kingi oma keha mehele.“

„Siiralt andes on ka saamine sügavam ja nauditavam. Ehk kui sa soovid oma naiselt/mehelt saada head seksi, siis tee ise esimene samm selle suunas ja mõtle, mis pakub talle naudingut.“

Pinge ja eeldamine on kõige suuremad kaikad, mida võib kodaratesse visata. Avameelselt oma mõtetest, hirmudest ja soovidest kõnelemine, aga ka konkreetsete kokkulepete tegemine võib siinkohal palju aidata.
Joogapraktikad aitavad seksuaalenergiat teadlikult suunata, muu hulgas liigutada orgastilist energiat väljastpoolt sissepoole.

„Libiido tõstmisel on võtmesõnaks kohalolu – naine tunneb, kui mees on üdini kohal, ja juba see iseenesest mõjub seksuaalihale äratavalt. Lisaks on oluline ikkagi eelduse ja pinge äravõtmine. Naine peab tundma, et ta on ihaldusväärne, ilus ja seksikas.“

Naine näeb peeglisse vaadates üldiselt ainult oma vigu ega usu iseendale tehtud komplimente. Kui aga mees neid teeb, siis naine usub; siis need sõnad mõjuvad ja naine tunneb end päriselt ka atraktiivsena.

Fakt on see, et kui mees erutub, siis veri valgub peenisesse ja kohalolu kaob samuti ära.

Elu tuleb aktsepteerida tervikuna. Ja seks on nagu elu: on eri etappe, kõik on muutuses. Seks on samuti muutuses, on tõuse ja mõõnasid. Sügavuse annab olukorra täielikkus ning sellele alistumine. Ja mõnikord võivad väljakutsuvad olukorrad anda just vajaliku tõuke, et toimuks liikumine järgmisele tasandile.

Kui on soov koos midagi muuta, näiteks minna koolitusele, siis on oluline, et kummalegi osapoolele ei sunnitaks midagi peale. See peab tulema loomulikult, kõnetama sügavamal tasandil. Paljudel on näiteks tantrakoolitusel teiste puudutamine ebamugav ja seda peab aktsepteerima. Võib-olla sobib hoopis online-kursus, kus igaüks saab ise oma tempos tunnetega tegelda.

Traditsiooniliselt on tantra kui seksuaalõpetus mõeldud inimestele, kes on oma spirituaalses arengus jõudnud kõrgemale tasemele. Praegu on tantra tähendus ja õpetus ühelt poolt devalveerunud, ähmaseks muutunud; ja teisalt ei suuda inimesed nende teadmiste ja energiatega toime tulla, kuna nad lihtsalt pole selleks veel valmis.

Tantra algõpetuses räägitakse konkreetselt seksist väga vähe. Pigem on see eluõpetus, mis puudutab iga eluvaldkonda.

Otsus tegelda sügavamalt ja tõsisemalt oma seksuaalenergiaga peab tulenema intuitsioonist. See annab jõu ületada ka murdepunkt, mis võib osutuda väga raskeks – ent pärast mida ootab sageli suur vabanemistunne.

Ka lapsega seksist kõnelemine peaks toimuma võimalikult sundimatult, loomulikus olukorras. See võiks aga muutuda normiks, et seksist kõneldakse vabalt – ja võibolla isegi seksitakse näiteks lapse juuresolekul vabalt, nagu vanasti või teatud kultuurides ning kommuunides elades. Üksteise ruumi peab aga austama – kui seksist ei soovita kõnelda, siis ei tohiks seda peale pressida.

Erogeensete tsoonide 2–3–1 süsteem ehk lähene esmalt n-ö poolerogeensetele tsoonidele (näiteks kael, kõrvanibud), seejärel vähemerogeensetele tsoonidele ja kõige viimasena tugevalt erogeensetele tsoonidele (meeste puhul klassikaliselt peenis, naisel rinnad ja tupp). Selline sujuv liikumine üle kogu keha muudab lõpptulemusena kõik piirkonnad
tundlikumaks, erogeensemaks ja nende puudutamise nauditavaks.

„Naise puhul alusta südamest!“

Kui seksuaalvahekord on valulik, siis füüsilise valu taga on pea alati ka tugev emotsionaalne valu või enda loodud blokeeringud.

„Aktsepteeri ennast. Aktsepteeri seda, kus sa oled, ja oma teekonda. Usu, et kõik on võimalik. Tegele kindlasti sellega, et su seksuaalelu oleks rahuldav, isegi kui see võtab aega. Seks on algallikas, mis mõjutab kogu elu kvaliteeti.“

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit
laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/martinpukspuu/

Jälgi Karolin Tsarski tegemisi:
www.naiselikkuseallikas.ee
www.facebook.com/karolin.tsarski