fbpx

#110 Tiit Trofimov VOL.2 “Vaimsus on minu jaoks inimeseks olemine”

Sissejuhatus Tiit Trofimovist

Tiit on üks korralik ja aus Eesti mees, olles oma tegemistega eeskujuks väga paljudele meestele ja ka naistele. Tiit on enda elu jooksul teinud ära 10x rohkem kui mõni mees unistada julgeb. Ta on olnud jalgpallur, müünud banaane ja margariini, toonud kaupa Taist Eestisse, olnud aegamisi riideäris, omanud bowlingu klubi ja tegelenud kinnisvaraäriga.

Viimastel aastatel on ta aga enda jalge alla seadnud vaimse ehk spirituaalse teekonna, nautides seda enesearengut ja personaalset sisemist transformatsiooni, mis selle teekonnaga kaasneb. Ta on ühtlasi proovinud ära ka elada 10 päeva pimedas maa all, et enda tõelisele olemusele otsa vaadata. Tiit veedab väga palju aega ka Balil ning on õppinud OSHO meditatsioone ja käinud isegi OSHO rahvusvahelise meditatsiooni õpingutel Punes. Samuti on ta läbinud hulgaliselt erinevaid enesearengu ja meditatsioonikursuseid, joogat ja meditatsiooni praktiseerib ta täna ise ka. Ning ühtlasi pakub ta oma klientidele sidekoe massaaži.

See juba teine kord, kui Tiit on meil saates. Kuula ka esimest saadet Tiiduga siit!

👇Memo ja head mõtted saatest👇

Inimese hääl võib paljastada selle, kui kontaktis ta on iseendaga. Kui kõnelda mõistuse tasandilt, on hääl ühtmoodi, kui südame ja kohalolu tasandilt, on hääl teistmoodi (sügavam).

Me võiksime ühiskonnas kõnelda palju enam sellest, mis toimub inimesega seksimise ja orgasmi ajal. Seksi ajal liigub inimene üha sügavamale iseenda sisse, kontakti oma tõelise olemusega. Orgasm võib vabastada nii mõnedki valusad minevikukogemused ning tuua reaktsioonina kaasa nii rõõmu kui ka pisaraid ning viha. Kui meestel toimub seemnepurse väga ruttu, siis tal on alateadlik hirm kõige selle ees, mis võib temast välja tulla, kui ta liigub järjest sügavamale enda sisse. Mõistuse tasandil võib varase seemnepurske põhjuseks olla ka hirm ebaõnnestumise ees.

Lapsevanemad ei oska sageli oma lapse seksuaalsuse esimeste ilmingutega toime tulla ja esimene reaktsioon on huvi tundmise keelamine ning karistamine (ei tohi ennast ega teist katsuda, väljakutsuval moel riietuda jne). Eeskätt isad tunnevad siis piinlikkust ning suruvad oma häbi lapse peale, iseäranis tütre puhul. Kui naine jõuab täiskasvanuikka, on tema yoni’sse salvestunud väga palju allasurutud negatiivseid tundeid, sh viha (n-ö vituviha), mis hoiab nende kogu olemust krambis. Valu taga on aga alati mõnu ehk orgasm.

„Kui sa tahad totaalselt armastada, pead sa olema valmis totaalselt valu tundma – need käivad alati käsikäes.“

Lahkumineku puhul on esimene faas alati viha tundmine. Eriti raskelt elavad seda üle naised.

Mõnel inimesel jääb vimm elu lõpuni sisse. Mõni aga teeb transformatsiooni läbi ning õpib saadud kogemuse üle tänulik olema.

„Vaimsus on minu jaoks inimeseks olemine. See, milline sa inimesena oled.“ Kõige enam pannakse vaimsus proovile kriisiolukorras ehk kuidas sa käitud siis, kui tuju on kehv või raske on olla – mis sinust siis välja tuleb?

Vaimsus on ka see, et sa suudad enda vastu aus olla ja ausaks jääda – seda ka suhetes teistega, öeldes ausalt, mida tunned ja mõtled.

Inimesed, kellega kohtume, on meile tõepoolest peegliteks. Ent nad ei pruugi sugugi peegeldada ainult meie praeguseid mõtteid, tundeid ning olukorda, vaid heita valgust ka minevikus olnud teemadele. Siis me saame valida tunda heameelt selle üle, et me ise enam selles arengustaadiumis ei ole.

„Suuri laevu saadab kajakate kisa.“ Ehk mingite teemade puhul on paratamatu, et ühiskond reageerib neile tuliselt ja võib-olla ka negatiivselt, kuna need lihtsalt mõjuvad väga paljudele inimestele päästikuna.

„Väereiside puhul on minu eesmärgiks oma kogemuse põhjal näidata ja peegeldada, mismoodi on võimalik tasakaalus olles elada; läbi jooga, meditatsiooni, looduse, aususe, lubamise ja kehalise massaaži energeetiliselt avaneda. Tulla välja luukeredel, mis tekitavad su kehas väsimust.“

Vahel polegi tegelikult vaja teha palju või sõita kaugele selleks, et patareisid korralikult laadida – piisab ka jalutuskäigust meie looduses, rabas või mere ääres, päevasest väljasõidust kohta, mis sulle meeldib. Selle aja suudab igaüks leida.

Tundub, et maailm hakkab vaikselt liikuma hi-tech’ilt tagasi (või edasi) lihtsuse ning minimalismi poole. Paljud eelistavad siiski endiselt matta suuri summasid materiaalsetesse asjadesse, mis aga ei paku mitte kunagi püsivat õnnetunnet. Veendu selles ise: vaata tänava või parkla kõige kallima auto roolis istuvad inimest – kas tema silmist peegeldub suur, südamest tulev rõõm ning õnnetunne? Enamjaolt on kõige uhkemates autodes kõige frustreerunumad inimesed, kuna nad mõtlevad pidevalt selle peale, kui palju nad peavad tööd tegema, et seda autot vms endale ka järgmisel päeval/nädalal/kuul lubada.

Kui seame endale suuri uhkeid eesmärke, siis fookustame oma tähelepanu sageli ainult sellele ühele asjale, ent unustame teekonna nautimise ära ja nii palju mõnusaid hetki libiseb meist lihtsalt mööda.

“Elu paneb meie usalduse järjepidevalt proovile, luues olukordi, kus on kerge libiseda harjumuspärasesse mustrisse (nt raha (pärast) muretsemine). Alati on aga ka võimalus iseendale kindlaks jääda ja hakata kas või kukesammuga edasi liikuma oma valitud teel, step by step.”

Oluline on õppida iseenda ning oma aega väärtustama, julgema küsida kas või n-ö energeetilist panust. Tegelikult saadakse aru, et kõigil vajavad arved maksmist. Naljakas on aga see, et õlle või kohvi eest ollakse meelsamalt valmis mitmekordset hinda maksma, aga kui asi puudutab enesearengut, hakkab inimestel rahast kahju.

Vaadake rohkem iseendasse, ärge häbenege seda. Mingil fancy’l üritusel osalemise asemel katsetage ka alternatiive, enesearenguga seotut. Julgege elada, täiega! Aga kui te julgete elada, peate olema valmis nii sündimiseks kui ka suremiseks. Kui julgete elada, sünnite iga päev ja surete iga päev.

“Kui sa oled teadlik, siis ei tähenda, et sul pole enam muresid. Sa lihtsalt oskad nendega paremini hakkama saada ja lubad elul juhtuda.”

Üks minu lemmikfilme on „Life Itself“, mis näitab elutsüklit, usaldust ning suuremat pilti väga hästi. Kuidas ühe hetke draama võib tekitada järgmise hetke õnne. Nii see on: eluringluses toimivad pluss- ja miinuspool alati käsikäes.

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/ptpukspuu/

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/martinpukspuu/

Jälgi Tiidu tegemisi:
www.facebook.com/tiit.trofimov
www.facebook.com/Süva-sidekoe-mas…154771891251471/
www.facebook.com/Kujundusmeistrid/
www.facebook.com/vabamehetee/
www.facebook.com/taokeskus/