fbpx

#102 Spirituaalne õpetaja ja selgeltnägija Andrues Vana – spirituaalne ärkamine, peegelduse seadus

Sissejuhatus Andrues Vanast

Seekord istume stuudios maha selgeltnägija Andrues Vanaga. Andrues on spirituaalne õpetaja, kes räägib sellest, kuidas see maailm tehtud on ja mis reeglid siin kehtivad. Kuidas nende reeglitega arvestades ise oma maailma ja tulevikku luua. Ta räägib sellest, kuidas seda elamise asja nii teha, et see oleks kerge ja lihtne. Andrues on kirjutanud ka raamatu “Päev peale ärkamist.”. Oma igapäeva töös on ta panustab väga palju Facebooki vahendusel erinevate mõtete edastamisele, ta kanaldab enda kõrgemat mina, esineb ka seminaridel ning näeb väidetavalt tulevikku.

👇Memo ja head mõtted saatest👇

Maailmas eksisteerivad lihtsad ja sügavad baasreeglid, millega arvestades ei pea inimeseks olemine olema nii keeruline.

Meie sõnavaras on sõna „muretsema“, mis iseloomustab ka meie eluviisi üldisemalt – ehk sisendame, et head asjad tulevad läbi raskuste ja muretsemise. Kogu aeg oleme valmis kaitsma ja võitlema.

„Sinu roll, ülesanne selles maailmas sai täidetud hetkel, mil sa sündisid siia maailmas. Kõik, mis sellele järgneb, on juba sinu enda teha – kas sa naudid seda või elad pidevas muretsemises.“

„Päev peale ärkamist“ on lihtsustatud kokkuvõte sellest, mis on spirituaalne ärkamine, ja sisaldab baasreegleid, kuidas universum on ehitatud. See on nagu esimene teejuht ärkamise teekonnal.

„Kui ma spirituaalselt ärkasin, siis ma lihtsalt panin selle muretsemise ja raskuste loo kõrvale.“

„Mina tähtsus, ego tähtsus kadus ära. Tuli mõistmine, et mina olengi lihtsalt kirjeldus, mingi lugu.“

„Ärkamine tähendab seda, et ma ärkasin sellest unenäos, et olen AINULT Andrues Vana.“

Tänapäeva maailmas surevad paljud inimesed juba enne surma. Sureb nende mõtte-mina, kellest lahti lastakse. Vabanetakse harjumuspärasest rollist. Avastatakse, et maailm mitte ei lõppenud, vaid alles algus. Eraldatuse illusioon purunes. 

„Inimesena ei ole sa kunagi üksi – sinuga koos on alati ka sinu mittefüüsiline osa, teadvus kui selline.“

„Kogu maailm on neutraalne.“

„Kõik asjad on võrdses koguses head ja halvad.“

„Mõistus on nagu mootorsaag, mille sa hommikul käima tõmbad, aga mida ei oska enam käest panna.“

„Minu olemus on sada protsenti armastust täis ükskõiksus. Ma tean, et ükskõik, mis sa mulle räägid, see on lihtsalt osa mängust. Ma tean, et selle taga on midagi lõputult suur.“

„Mida ma inimestele õpetan, on egoism. Ma propageerin skisofreeniat: kuula neid hääli enda sees.“

„Sa pead olema egoist ehk enda tunde alati esikohale seadma.“

„Universum toetub vaid ühele seadusele ja see on peegelduse seadus ehk külgetõmbeseadus.“

„Seda, mida sa endast välja kiirgad (sageduse mõttes), seda maailm sulle ka vastu peegeldab.“

Pannes igas asjas esikohale enda heaolu, ei jää ka teistel muud üle kui seda sulle peegeldada – ja ka neil tekib hea tunne. Kui sina aga ignoreerid oma head tunnet, peavad teised ka seda sulle peegeldama – ja neil on halb. See on risti vastupidi sellele, kuidas meid on õpetatud (ole aupaklik, alandlik jne).

„Meie loomulik olek on heasoovlikkus.“

„Minu roll on olla majakas. Olla pimedal tormisel ööl see täpp, mille suunas liikuda. Aga ma ei saa kedagi sealt merelt ära tuua.“

Peegelduse seadus: sina oled see, kes peab ise esimesena naeratama!

„Religioon on läbi aegade olnud väga paljudele inimestele suureks toeks, aga see aeg hakkab läbi saama.“ Ka religioon muutub üle vindi keerates mürgiseks.

„Tõde on lõputus koguses, aga mõistusega ei hooma sa seda kunagi, sest mõistuses on kõik asjad alguse ning lõpuga.“ Lisaks sellele on tõde absoluutne vaid konkreetse vaataja jaoks.

„Universaalne on aga peegeldusseadus: see, millele sa tähelepanu pöörad, seda sa saad ka kogeda.“

„Päeva lõpus sa saad aru, et me kõik oleme lihtsalt mingi energia, mis võngub tühjuses – füüsikalises mõttes.“

„Me oleme kõik tehtud ühe energiaosakese poolt, mis liigub nii kiiresti, et on igal pool korraga.“

Maailma alguseks on läte – ja see on ühe korraga kõikjal. Oleme pärit ühest lättest, aga kogeme maailma läbi eri perspektiivide. Igaühel on justkui oma „aken“.

Sinu elu on algusest lõpuni filmilint. Läte näeb kogu filmilinti, sina aga vaid seda, mis on ära olnud, üht kaadrit. Sina vahetad justkui kaadreid.

„Me elame sageduste maailmas. Kui sa saad aru sagedustest, siis sa saad aru, kuidas universum töötab.“

„Suures plaanis – sel hetkel, kui sa siia tulid, on iga sekund sinu elus vastus lätte küsimusele

„Mis ma olen?“, sõltumata sellest, mida sa teed.“

„Elu mõtet kui sellist ei eksisteeri. Küll aga on lõputus koguses eri lugusid.“ Nagu igas pitsakarbis on erinev pitsa…

Spirituaalne ärkamine tähendab, et kui sa eelnevalt oled olnud justkui ainult üks lugu, üks raamat, siis ühtäkki sa ärkad, avastad end raamatukogust ja mõistad, et sa võid olla tegelikult mitu erinevat lugu, valida ise neid lugusid. Aga see teadmine peab tulema seestpoolt.
Uskumused on mõtted, mida oleme mõelnud nii palju, et need on muutunud meie olemuse loomulikuks (sageli füüsiliselt tajutavaks) osaks (nt haiguse ilmnedes). Kui su elus on mingi aspekt problemaatiline, siis järelikult oled sa seda mõtet väga kaua harjutanud!

See, kuidas elu kogeme, sõltub ainuüksi meie otsusest. Kui õues sajab vihma, on see neutraalne nähtus. Sina võid seda aga näha nii negatiivses kui ka positiivses valguses. Valik on sinu! Meile meeldib asjadele silte panna: see on hea ja see halb. Meie mõistus on sildimasin.
Sinu isiklik lugu, mida iga päev elad ja kehastad, on kirjeldus sinust, mis annab sagedusele juhised selle kohta, milline sinu maailm on. Näiteks laps, kelle vanemad on pidevalt tööl, võib sisendada endale uskumuse, et tal ei olegi raha vaja, ta tahaks hoopis oma ema-isaga mängida. Ja see uskumus (mul pole raha vaja), kannab teda läbi elu.

„Külgetõmbeseadus on erapooletu seadus, mis on absoluutselt kogu sinu kogemus elust: sinu maailma on joonistanud energiaosake, kes vaatab seda, mida sina välja kiirgad. Ta vaatab, mis näoga sina peegli ees seisad ja teeb sellest peegelpildi.“

Sul ei pruugi olla praegu kõike, mida soovid (raha, kaaslast, unistuste tööd), aga su elus on alati midagi, mis sinus hea tunde tekitab. Sinu ülesanne ongi tekitada/leida üles kohe praegu see hea tunne ehk endale esimesena naeratada, sõltumata keskkonnast ja vahenditest.

Ent kui sa oled mingit oma eluvaldkonda järjepidevalt negatiivsete mõtetega toitnud, siis kohe ei tule muutus. Pane see teema korraks kõrvale ja vaata, kuidas saad head tunnet luua mingis muus valdkonnas. Erika Salumäe õppis rattaga sõitma täpselt nii, nagu me kõik. Aga erinevalt meist ei pannud tema ratast ühel hetkel käest. Ta aina sõitis, kuni sai selles meistriks. See on ehe näide harjumuse (sh harjumuspäraste mõtete) jõust.

Kui sa soovid oma ellu küllust, siis vaata rahast kaugemale. Mis on see, mida sa tegelikult soovid selle rahaga teha? Ja siis astu selle poole ise esimene samm, kas või väga väike. On võimatu hoomata seda, kui hoitud me siin universumis oleme. Usalda, et kui sulle tuleb mingi idee, siis see tuleb komplektina (tulevad kontaktid, vahendid jne). Aga elu on nagu
jõgi, millel on oma rütm ja kiirus. Võta rahulikult! Ela mõnuga ja ära räägi endale piiravaid lugusid. Söö see kook, kui see sinus hea tunde
tekitab! Aga ära seo sellega negatiivseid uskumusi.

Selgeltnägija roll seisneb selles, et läbi minu keha ja häälepaelte saavad inimesed omaenda kõrgema minaga rääkida. Ja läbi selguse tuleb kergendus.

Ühelt poolt eksisteerib universumis kõik korraga ja igaüks võib igal hetkel valida selle oma raamatu/loo, mida parasjagu lugeda soovib. Samas on igaühel siia tulles mingi kindel teema, mis läbivalt esile tuleb (raha, armastus, tervis jne).

Selgeltnägemise oskus eeldab seda, et sa paned kõrvale oma raamatu koos müüdiga eraldatusest. Kohe, kui lased lahti loo iseendast, et sa oled ainult eraldatud inimene, oled ka selgeltnägija. Edasi peab ainult harjutama enda mina sulgemist – ja hajutama ka ebakindluse.

„Luba endal olla igas hetkes midagi uut.“

Kui sa sisendad endale, et oled õnnelik alles siis, kui saavutad/omad/saad midagi, siis koged pikalt hoopis õnnetu olemist („Kui ma leian ennast, siis ma olen rahul.“) Aga mis sul praegu hästi on? Mida sa täna, nüüd kohe saad teha, et tunda end hästi?

„Ära pane õnnelik olemist tulevikku. Tulevik eksisteerib vaid sinu mõistuses mingi loona (nagu ka minevik).“ Meie roll lastevanematena saab täidetud sel hetkel, kui laps on ilmale tulnud. Edasi hakkab
juba laps kogema iseenda perspektiivist maailma ja seda, mis on mis. Siin ei ole universaalseid tõdesid ega seadusi, mis on õige ja mis vale. Ainuke reegel on jälle peegelduse seadus: kui sinul on hea, on ka sinu lapsel hea.

Kui sina paned lapse heaolu enda omast ettepoole, peab ta seda peegeldama, ja tal kogu aeg raske. Laps tuleb siia maailma puhta lehena ja sina lapsevanemana oled tema eeskuju. Sa ei saa teda õpetada ega tema sisse tarkust panna, aga sa saad olla talle eeskujuks.

„Kui sa tahad, et su lapsel oleks hea, pead sina esimesena enda heale keskenduma.“

Keerulises olukorras annab sinu kõrgem mina sulle alati ka vastuse. Selle saamiseks tuleb aga esmalt esitada küsimus. Me kõik oleme kokkuleppeliselt siia tulnud kogemusi saama. Üks unikaalne kogemus, mida
kõik praegu kogeme, on see, et planeet vahetab sagedust. Tänu sellele saamegi surra juba enne füüsilist surma – ja uuesti ärgata teadmisse, et me ei ole ainult inimesed. Saame otsustada, milliseid lugusid me räägime ja millistest loobume.

Vanasti meil ei olnud võimalust otsustada ja valida, millest elu me elada soovime. Nüüd on aga iga päevaga üha rohkem.

Unes me valmistame end ette järgmiseks päevaks. Uni on oma olemuselt see aeg, mil läte tõmbab sind sinu füüsilisest olemusest eemale. See on
justkui automaatne reset, et sa saaksid lõdvestuda sellest sageli pingelisest loost, mida sa endale päeva jooksul räägid.

Igasugune probleemide analüüsimine ning nende lahendada proovimine on järjepidev puuduse loomine oma ellu.

Arusaam, et elul on õppetunnid, on samuti müüt. Selliseid asju ei ole. See kõik on osa loost.

Inimesed meie ümber on samuti meie peegeldus. Kui märkad, et sinu ümber on kas uued inimesed või olemasolevatel inimestel on elus midagi muutunud (näiteks on vabanenud rahamurest vms), siis see on märk sellest, et sinu elus on toimunud seesama muutus. Teised inimesed on kõige kiiremad, vahetumad ja intensiivsemad peegeldused. Metsas kändu
vaadates ei pruugi sealt peegelduda pikka aega mitte midagi.

Ego on kirjeldus sinust, mõtte-mina. Sellest ei pea vabanema, aga ära lase sellel võimutseda. Ta pole halb, aga ta on rumal. Tema meetodid on vanaaegsed, sest need on õpitud inimestelt, kes on õppinud neid omakorda veel varem elanud inimestelt ja nii edasi. Ükskõik, mis tasemel olla – kui vaadata taevasse, siis on totter või pisut humoorikas arvata, et
me oleme selles tohutus ruumis ainsad.

Raamatud, millest oli podcast’is juttu:
E. Tolle „Siin ja praegu: kohaloleku jõud“
A. Vana „Päev peale ärkamist“

Kui tundsid, et saade pakkus sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, jagades saadet ja postitust kellegagi, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit
laiema kuulajaskonnani edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.martinpukspuu.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/
www.instagram.com/martinpukspuu/

Jälgi Andrues Vana tegemisi:
www.andruesvana.com
www.facebook.com/andrues.vana/