fbpx

TEEKOND FINANTSILISE SÕLTUMATUSENI – STARFISH ACADEMY EESTI KOOLITUS OSA 1

Olen käesoleva blogipostituse jaotanud kolmeks eraldi osaks. Viited järgmisele leiad artikli lõpust.

Olen tänaseks juba jaganud avalikult oma esimesi mõtteid sellest, kuidas ja mismoodi ma olen sellesse olukorda sattunud ning mis on olnud need oletatavad põhjused. Mind on viimase kahe kuu jooksul saatnud vägev langusperiood, mis eelkõige mõjutab minu emotsionaalset taset, tuju ja vaimset sooritust.

Kui soovid teada, millest ma eelmises postituses kirjutasin, siis leiad selle siit.

”Finantsilise sõltumatuse teekond” blogipostituste mõte on dokumenteerida ausalt, filtrita ja reaalsete numbritega seda, kus ma täna olen, vastates küsimusele kas, kuidas ja mis ajaga on võimalik jõuda finantsilise sõltumatuseni. Tähele tuleb panna, et meie igaühe stardipunkt on väga erinev, seega siin ei ole üht kindlat valemit või tähtaega. Mina olen täna sellises seisus nagu ma olen ja sinul on vb hoopis teine seis.

Vahetult peale esimese pikema blogipostituse kirjutamist, jõudis mulle kohale, et ma soovin päriselt oma raha asjad kontrolli alla võtta ja sellega tegelema hakata. Olen täna veendunud, et univerusm võib meid toetada mistahes versioonis ja kujul ilma küsimusi esitamata. Ma näen enda ümber inimesi, kes elavad lihtsat elu, kus kõik kulgeb ja voolab takistusteta. Paraku ei ole ma täna veel võimeline seda maailmavaadet täieliku usaldusega omaks võtma ning selle tulemusena olen sunnitud valima teekonna, mis tundub mulle täna reaalsem ja võimalikum.

Meil kõigil on enda isiklikud uskumused, millele tuginedes igapäevaselt käitume ja millest lähtuvalt me oma valikuid teeme. Ning samuti on meil erinev arusaam sellest, mis on võimalik ja mis ei ole.

Kui mõne jaoks on täiesti reaalne võimalus see, et keegi tuleb ja toob kohvriga raha ukse taha, või keegi soovib salongist tutika auto sulle kinkida, siis need variandid võivad elus ühel või teisel määral reaaliseeruda. Kui aga sinu arusaamises ei ole neid variante olemas, ehk sa oled piiratud mõtlemise ja usuga universumisse, siis need variandid ei saagi sinu elus ilmneda, sest sa oled endale öelnud, et see on võimatu ja mõistusega püüdnud selgitada, miks need asjad juhtuda ei saa.

Küsimus on väga lihtne: kui keegi usub, et talle kingitakse uus auto ja keegi teine usub, et mitte keegi ei kingi teistele lambist uut salongiautot ja nüüd kui need situatsioonid täide lähevad, ehk üks saab endale kingituseks salongist auto ja teine mitte, siis kummal oli õigus? Mõlemil oli õigus!

Seda sama põhimõtet vähe teise sõnastusega ja vähem esoteerilisemal tasandil on räägitud juba kes teab, kui kaua erinevate suurmõtlejate, rikkurite jne poolt. Henry Ford on öelnud järgmist.

“Whether you think you can, or you think you can’t–you’re right.”, mis kirjeldab täpselt seda, et kõigil on õigus, küsimus on meie perspektiivis.

Minule ei ole autot veel kingitud, aga ma olen saanud tasuta oma elus väga paljusid asju, olgu nendeks podcastimiseks mõeldud professionaalne stuudiotehnika, koolitused vms.

Kuna aga ma olen täna sellises seisus nagu ma olen, siis hakkasin ma oma probleemidele otsima vastust, mis tundus mulle reaalne ja mida olen varem kogenud. Kuna ma arvasin, et vaja probleemi lahendamiseks kedagi teist endast väljastpoolt, siis selle valiku ma endale ka lõin.

Sõitsin üks päev autoga ja minusse tuli selge teadmine ”Kirjuta Vallo Arumäele”. Nagu miks? Ei tea, lihtsalt tuli tunne, et ma pean enda probleemiga talle kirjutama. Õhtul kodus olles ma seda tegingi. Kirjutasin Vallole otse ja ausalt ning pilti ilustamata uurides, kas ta on valmis mind minu tänasel teekonnal aitama ja rahalise tarkuse mentoriks mulle teatud määral olema. Hommikuks oli Vallo poolt vastus, et ta kindlasti soovib ja saab mind aidata aga meil tuleks kokku saada ja detailid läbi arutada, et kuidas seda kõige parem ja efektiivsem teha oleks. Ühtlasi kutsus ta mind oma Starfish Academy Eesti 2 päevasele ”Rahatarkuse intensiivkursusele”, mis toimus möödunud nädalavahetusel Tallinnas.

Rahatarkuse intensiivkursus I on mõeldud ettevõtlikele inimestele, kes tahavad oma ellu rohkem vabadust ja rahalist kindlust, kuid tuleb kasuks kõigile, kes kasutavad raha oma igapäevaelus. Kui soovid rohkem teada Starfish Academy kohta, siis lisa informatsiooni leiad siit:
https://www.starfish.academy/product/rahatarkuse-intensiivkursus-1/

Lisaks, on minu podcast ”Ausad mehed” Starfish Academy koostööpartner, mis tähendab, et meil on hea hinnaga koolitus ”Rikaste mõtteviisi vabastav tõde”, leiad selle siit:
https://online.starfish.academy/rikaste-motteviisi-vabastav-tode2/7435k

Minu esimene taipamine oli, küsi ja sulle antakse. Me tihtipeale ei oska küsida, ega julge küsida abi. Seal on ego ja muud kihid vahel ning siis jäämegi enda selle sitamäe tippu üksinda istuma. Küsi abi ja on võimalik, et sulle tullakse vastu. Siinkohal aitäh Vallo Arumäe, et sa olid valmis mulle enda abikäe ulatama.

Kuna koolitus ”Rahatarkuse intensiivkursus I osa” oli mõeldud eelkõige ettevõtjatele, siis sobisin ma sinna küll. Kuigi minu käibed on olnud firma alustamisest saati sisuliselt olematud, tahtsin ma targemaks saada ja oma silmaringi avardada. Alustasin oma ettevõttega peaaegu 3 aastat tagasi ja tänaseks olen käivet 3 aastaga kokku teinud

Koolitusel keskenduti samuti sellele, et inimesel tekiks selgus oma rahalisest seisust ja sellest, mida ülds elus tahetakse; saadakse parem arusaamine järgmisest sammust; tekib julgus tegutseda; hakatakse märkama rohkem võimalusi enda ümber ja loomulikult ka kerge rahamaailma sõnavara laieneb.

Mul polnud absoluutselt mitte mingeid ootuseid koolituse suhtes. Teadsin vaid seda, millega Vallo tegeleb ning umbkaudselt haldjatolmuliku puudutuse läbi, millist informatsiooni see sisaldada võib. Tunnen Vallot natukene juba varasemalt tänu oma eelmisele töökohale ja samuti on Vallo käinud ka ”Ausad mehed” podcastis.

Soovi korral leiad vastava saate kuulamiseks siit.

Koolitusel osalejaid oli seekord 16 inimest, kes istusid neljas erinevas laudkonnas ja igas lauas oli 4 inimest. Koolitus oli selles mõttes väga hästi üles ehitatud, et koolitajate teooriale järgnes Robert Kiyosaki ”Rikas isa, vaene isa” õpetusvideo ühel kindlal teemal. Sellele videole järgnes veidi veel Vallo või teise koolitaja Mardi poolt jagatud lisainformatsioon ja mõtted, arutelu lauas neljakesti ja siis ka valjuhäälselt kõikidega koos. Kui teooria oli läbi töötatud ja mõtestatud, siis oli aeg see ka praktikasse panna ehk mängiti Cashflow lauamängu.

Kui sa ei ole varem Cashflow lauamängu mänginud, siis ma tungivalt soovitan leida Eestis need erinevad Cashflow klubid ja minna ning mängida seda. See on nagu Monopol, aga raskem, keerulisem, huvitavam ja põnevam ning mis peamine, õpetlikum.

Esimese taipamine mille peale tulin esimese mängu jooksul oli see, et kui me ei ole inimesena mingisuguse informatsiooni jaoks päriselt valmis, siis see läheb tuimalt ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Kui me aga oleme valmis, siis jõuavad meile asjad kohale, meie teadlikkus ja seeläbi ka maailmapilt laieneb ning avardub ja meil tekib sisemine arusaamine, mõistmine – inglise keeles knowing.

Arusaamist umbes 10 aasta tagustest Robert Kiyosaki raamatute lugemise ja Cashflow mängimise kogemusest ei ole minusse mitte midagi talletanud. Nüüd aga, olles veidi vanem ja olukorras, kus ma olen teinud enda jaoks otsuse edasi liikuda ja asi endale selgeks teha, jõudis mulle nii palju kohale – ma olin täiesti mindblown.

Tutvu ka Starfish Academy Eesti võimalustega siin:
https://online.starfish.academy/a/7435k

Lisaks on Starfishi omanik ja eestvedaja Vallo Arumäe käinud meil ka saates rääkimas rahast, enda katsumustest ja läbimurretest mõtteviisis ja oma elus. Kui sa seda veel kuulanud pole, siis täispikkuses saate leiad siit:

Soundcloud – https://bit.ly/2WoMM47
iTunes – https://apple.co/3kOWhmD
Spotify – https://spoti.fi/2OgE2IM
Delfi TASKU – https://tasku.delfi.ee/player/ausadmehed/855973360
Overcast – https://overcast.fm/+NQ0wyGEJ0

Loe ka selle sama postituse jätkupostitust SIIT!