fbpx
0

“Ausad mehed” podcasti uus kaassaatejuht Elise Lomp

Sellest hetkest, kui Martin Pukspuu podcastist kaassaatejuhi kohalt lahkus jäin ma üksinda. Esimene kord, kui ta mind üksinda jättis leidis aset siis, kui ta läks möödunud talveperioodiks välismaale reisima koos enda endise elukaaslasega. Mõned kuud hiljem otsustas ta täielikult podcastist välja astuda ja oma teed minna.

See oli minu jaoks täiesti okei ja ma olin tänu eelnevale lühemale perioodile juba harjunud mõtte ja ideega, et ma vean seda saadet üksinda. Saladuskatte all võin öelda, et päris mitu pakkumist kaassaatejuhiks on selle aja jooksul ka tulnud, kuid ma ei ole mitte kellegagi tundnud suuremat sorti kokkusobivust.

Ma olen endale ja ka teistele öelnud, et tõenäoliselt ei tulegi mitte kedagi mu kõrvale saateid tegema, aga nagu elu ikka…on teinekord ettearvamatu ja olgem ausad, kes meist ei oleks kogenud seda, kuidas mõni mõte, väärtus, põhimõte saab murtud lühikese ajaga või mõnel muul põhjusel.

Saan tänaseks aru, et mitte miski pole jäädav ja kõigega tuleb arvestada ning olla valmis aktsepteerima muutuseid ja eesolevaid muudatusi.

Kuidas sai Elise Lompist uus “Ausad mehed” podcasti kaassaatejuht?

Olin parasjagu just astunud sisse enda uude kodusse ehk Marathon Studios stuudiosse, kus viimasel ajal enda saateid salvestan. Mul oli planeeritud saade tuntud ja võimeka ning otsekohese naisega Marju Karin, kelle saadet on võimalik kuulata siit.

KUULA SAADET MARJU KARINIGA SIIT

Seal samas stuudios seises Elise, kes oli tulnud lihtsalt kaasa, et saadet stuudios kõrvalt vaadata ja kuulata. Mina seda osa ei teadnud, kuid mul ei ole kunagi olnud midagi selle vastu, kui keegi saateid pealt kuulab – ongi ägedam.

Tegime tutvust ja Elise muuseas mainis, et Marju on üks äge tädi, kelle mõttemaailm talle väga meeldib. Selle lause peale tekkis minus spontaanne idee ja ma pakkusin talle, et paneme lauale lisamikrofoni ning tulgu saatesse kaasa rääkima.

See oli tema jaoks väga suur ja positiivne üllatus, mille ta agaralt vastu võttis. Leppisime kokku, et no pressure ehk ta võtab sõna vaid siis kui tunneb, et soovib. Elise oli minu arvates väga julge ning esimeste sõnade, lausete ja oma mõtete edastamisega ning minu ja Marju vestlusesse hüppamisega näitas ta, kuida ta sobitus suurepäraselt sellesse flow’sse, mis oli tekkinud.

Nüüdseks on ta osalenud mõningates saadetes ja iga korraga saan aina rohkem kinnitust, et ta lihtsalt sobib väga hästi saatesse kaasa mõtlema.

Mul on inimestega selline huvitav fenomen, et ma intuitiivselt tunnen ära, kes on minu inimene ja kes ei ole. Vahel harva eksin ja astun nii öelda ämbrisse, kuid üldiselt ma panen väga täppi. Kui kellegagi on tunne hea, siis ma kohe ka tegutsen ja võtan võimalusest kinni või siis sootuks loon võimaluse, et suhe saaks areneda. Nii ka Elisega, vibe oli hea ja tunne oli selline.

Pakkusin talle pärast Marju saadet kohe saatejuhi kohta no strings attached versioonis, ehk kui tahab osaleb ja kui ei taha, ei osale. Paar nädalat hiljem viisin ta sööma ja saime arutada erinevatel teemadel ning jõudsime ühise otsuseni, et lähme sellel teekonnal täna koos edasi.

Noor ja värske veri, vägagi teadlik ja ambitsioonikas. Ta on kõigest 20-aastane, kuid ma olen väga positiivselt üllatunud tema eneseteadlikkusest, soovist seda arendada ja samuti tema võimekusest kaasa rääkida ka sügavatel teemadel.

Seega, tutvustan sulle “Ausad mehed” podcasti uut kaassaatejuhti Elise Lomp. Siin on mõned küsimused ja temapoolsed vastused, et saaksid natukene teda tundma õppida, kuid selge on see, et suurem mõistmine tuleb kuulajatele ikkagi “Ausad mehed” podcasti epsioode kuulates.

Kes on Elise Lomp?
Särav naine, kes naerab mõnusalt palju ja natuke valjemalt kui keskmine eestlane. Ta on vahva, sest iga hommikusöök valmib kerge tantsusammu saatel. Inimene, kellele meeldib inimesi ja olukordi igatpidi analüüsida.

Millega igapäevaselt tegeled ja milline on olnud sinu teekond tänasesse päeva?
Olen originaalis pärit Paldiskist, täna olen linnapreili, aga väike koht mu südames kuulub ikkagi loodusele, sest olen üles kasvanud vaikses rohelises linnas. Praeguseks on seljataga 8 aastat tänavatantsu ja esimene ülikooli aasta. Igapäevaselt tegelen tööga IT vallas, filmin ning teen videomontaaži, õpin ülikoolis äriinfotehnoloogiat. Loen ja tantsin niisama.

Mis on sinu suurimad unistused ja kuhu soovid elus jõuda?
Tahaksin saada iseendaga parimaks sõbraks.

Millised on sinu peamised väärtused, mille järgi sa elad?
Ole humble, uudishimulik ja proovi asju teha rõõmuga.

Millist panust ja väärtust sa enda olemusega Ausad mehed podcasti tood?
Natuke päikest ja naeru ja natuke rumalaid küsimusi, millele ei taha tõenäoliselt ainult mina vastust, vaid ka keegi teine kuulajatest.

Mida valid, kas iga päev 200€ või igapäev kaks lisatundi?
Kui võtta appi matemaatika, siis tänase seisuga valiksin 200€.

Kuidas oled sina iseendaks jäämist praktiseerinud?
Tuleb lihtsalt olla aus nii teiste kui iseenda vastu ja valida enda ümber inimesed, kellega tunned, et saad jääda iseendaks.

Milline oleks sinu elu kui sotsiaalmeediat ei eksisteeriks?
Keeruline on põhjapanevalt spekuleerida, milline elu oleks täna siis, kui mingi asja mõjutust poleks olnud. Aga usun, et oleks rohkem vaba aega ja vähem sisutuid vestluseid. Vähem oleks igasugust müra ja ebaolulist infovoogu. Samas ei oleks mingil määral seda kohta ka enam, kust inspiratsiooni ja häid mõtteid leida.

Aitäh lugemast ja kuula ka “Ausad mehed” episoode.

Chris